Kalender

Senioruniversitetet i Jönköping

Senioruniversitetet i Jönköping

Januari 2023

måndag tisdag onsdag torsdag fredag lördag söndag
söndag 1 januari
måndag 2 januari
tisdag 3 januari
onsdag 4 januari
torsdag 5 januari
fredag 6 januari
lördag 7 januari
söndag 8 januari
måndag 9 januari
tisdag 10 januari
onsdag 11 januari
torsdag 12 januari
fredag 13 januari
lördag 14 januari
söndag 15 januari
måndag 16 januari
tisdag 17 januari
onsdag 18 januari
torsdag 19 januari
fredag 20 januari
lördag 21 januari
söndag 22 januari
måndag 23 januari
tisdag 24 januari
onsdag 25 januari
torsdag 26 januari
fredag 27 januari
lördag 28 januari
söndag 29 januari
måndag 30 januari
  • 09:00 – 09:45 Cirkelträning med maskiner - lite tuffare
  • 10:00 – 10:45 Cirkelträning med andra redskap
  • 14:00 – 16:00 DNA-tekniken i ”Allt för Sverige” och ”Genjägarna” med Fredrik Mejster, släkt- och DNA-forskare
tisdag 31 januari
  • 10:00 – 11:50 Litteraturcirkel Huskvarna fortsättning
  • 11:00 – 12:50 Bokcirkel 1 Jönköping
  • 11:45 – 12:45 Linedance
  • 16:00 – 16:45 Zumba

Februari 2023

måndag tisdag onsdag torsdag fredag lördag söndag
onsdag 1 februari
  • 10:00 – 10:45 Cirkelträning med andra redskap
  • 11:00 – 12:50 Bokcirkel 2 Jönköping
  • 11:00 – 11:45 Cirkelträning med maskiner - lite lättare
  • 14:00 – 15:50 Körsång för alla
torsdag 2 februari
  • 09:45 – 10:45 Yoga, fortsättning grupp 1
  • 11:00 – 12:50 Kvinnor i historien
  • 11:00 – 12:00 Yoga, fortsättning grupp 2
  • 13:00 – 15:45 Familjejuridik - att tänka på i vår ålder
  • 13:00 – 14:50 Nordens glömda historia
  • 14:00 – 15:45 Kupé nr 6
  • 17:00 – 18:50 Engelska, konversation
fredag 3 februari
  • 09:00 – 09:45 Cirkelträning med maskiner - lite tuffare
  • 10:00 – 10:45 Cirkelträning med andra redskap
  • 11:00 – 12:50 Idéhistoriska frågeställningar
lördag 4 februari
söndag 5 februari
måndag 6 februari
  • 09:00 – 09:45 Cirkelträning med maskiner - lite tuffare
  • 10:00 – 10:45 Cirkelträning med andra redskap
  • 14:00 – 16:00 ”Stadsplanering och arkitekturstrategi i Jönköping” med stadsbyggnadsdirektören och stadsarkitekten
tisdag 7 februari
  • 09:00 – 12:15 iPhone/iPad för nybörjare
  • 11:00 – 12:50 Bokcirkel i herrgårdsmiljö
  • 11:00 – 12:50 Italienska, konversation
  • 11:45 – 12:45 Linedance
  • 15:00 – 16:50 Tyska, konversation grupp 1
  • 16:00 – 16:45 Zumba
  • 16:00 – 20:00 Ölprovning på Idlewild
  • 18:00 – 19:50 Konsthistoria 1, Från Altamira till Banksy
onsdag 8 februari
  • 09:00 – 10:50 Spanska, termin 2
  • 09:00 – 10:50 Vår elförsörjning - klarar vi krisen?
  • 10:00 – 10:45 Cirkelträning med andra redskap
  • 10:00 – 12:00 Tabergsdalens historia
  • 11:00 – 11:45 Cirkelträning med maskiner - lite lättare
  • 12:00 – 13:50 Spanska, termin 4
  • 13:00 – 14:50 Skrivarcirkel - nystart
  • 13:30 – 15:20 Franska
torsdag 9 februari
  • 09:45 – 10:45 Yoga, fortsättning grupp 1
  • 11:00 – 12:00 Yoga, fortsättning grupp 2
  • 17:00 – 18:50 Engelska, konversation
  • 18:00 – 19:50 Konstforum - modernt och samtida
fredag 10 februari
  • 09:00 – 09:45 Cirkelträning med maskiner - lite tuffare
  • 10:00 – 10:45 Cirkelträning med andra redskap
lördag 11 februari
söndag 12 februari
måndag 13 februari
  • 09:00 – 09:45 Cirkelträning med maskiner - lite tuffare
  • 10:00 – 10:45 Cirkelträning med andra redskap
  • 14:00 – 16:00 ”Småländska : orden och grammatiken” med Carl Erik Lundblad och Gunlög Josefsson, Lunds universitet
tisdag 14 februari
  • 09:00 – 12:15 iPhone/iPad för nybörjare
  • 10:00 – 11:50 Litteraturcirkel Huskvarna fortsättning
  • 11:00 – 12:50 Bokcirkel 1 Jönköping
  • 11:45 – 12:45 Linedance
  • 15:00 – 16:50 Tyska, konversation grupp 2
  • 16:00 – 16:45 Zumba
  • 18:00 – 19:50 Konsthistoria 2, Från Altamira till Banksy
onsdag 15 februari
  • 10:00 – 10:45 Cirkelträning med andra redskap
  • 11:00 – 12:50 Bokcirkel 2 Jönköping
  • 11:00 – 11:45 Cirkelträning med maskiner - lite lättare
  • 14:00 – 15:50 Körsång för alla
  • 18:00 – 20:15 Jazzcirkel
torsdag 16 februari
  • 09:45 – 10:45 Yoga, fortsättning grupp 1
  • 11:00 – 12:50 Kvinnor i historien
  • 11:00 – 12:00 Yoga, fortsättning grupp 2
  • 13:00 – 15:45 Familjejuridik - att tänka på i vår ålder
  • 13:00 – 14:50 Nordens glömda historia
  • 17:00 – 18:50 Engelska, konversation
fredag 17 februari
  • 09:00 – 09:45 Cirkelträning med maskiner - lite tuffare
  • 10:00 – 10:45 Cirkelträning med andra redskap
  • 11:00 – 12:50 Idéhistoriska frågeställningar
lördag 18 februari
  • 10:45 – 20:30 Cabaret på GöteborgsOperan
söndag 19 februari
måndag 20 februari
  • 09:00 – 09:45 Cirkelträning med maskiner - lite tuffare
  • 10:00 – 10:45 Cirkelträning med andra redskap
  • 14:00 – 16:00 ”Kiruna - Konsten att flytta en stad” med Göran Cars, professor vid Kungliga tekniska högskolan
tisdag 21 februari
  • 09:00 – 12:15 iPhone/iPad för nybörjare
  • 11:00 – 12:50 Italienska, konversation
  • 11:45 – 12:45 Linedance
  • 15:00 – 16:50 Tyska, konversation grupp 1
  • 16:00 – 16:45 Zumba
  • 18:00 – 19:50 Konsthistoria 1, Från Altamira till Banksy
onsdag 22 februari
  • 09:00 – 10:50 Spanska, termin 2
  • 09:00 – 10:50 Vår elförsörjning - klarar vi krisen?
  • 10:00 – 10:45 Cirkelträning med andra redskap
  • 10:00 – 12:00 Tabergsdalens historia
  • 11:00 – 11:45 Cirkelträning med maskiner - lite lättare
  • 12:00 – 13:50 Spanska, termin 4
  • 13:00 – 14:50 Skrivarcirkel - nystart
  • 13:30 – 15:20 Franska
  • 15:30 – 19:30 After Work på Spira - Povel Ramel
torsdag 23 februari
  • 09:00 – 10:50 Klimatet - vad händer?
  • 09:45 – 10:45 Yoga, fortsättning grupp 1
  • 11:00 – 12:00 Yoga, fortsättning grupp 2
  • 14:00 – 16:00 ”Det goda åldrandet – 70 är inte det nya 50 utan i stället något mer” med professor Mikael Rennemark
  • 17:00 – 18:50 Engelska, konversation
  • 18:00 – 19:50 Konstforum - modernt och samtida
fredag 24 februari
  • 09:00 – 09:45 Cirkelträning med maskiner - lite tuffare
  • 10:00 – 10:45 Cirkelträning med andra redskap
lördag 25 februari
söndag 26 februari
måndag 27 februari
  • 00:00 – 02:00 ”Textila skatter ur Röhsska museets samling” med Josefin Kilner, samlingsintendent Röhsska museet
  • 09:00 – 09:45 Cirkelträning med maskiner - lite tuffare
  • 10:00 – 10:45 Cirkelträning med andra redskap
tisdag 28 februari
  • 09:00 – 12:15 iPhone/iPad för nybörjare
  • 10:00 – 12:00 Besök Bäckadalsgymnasiet TTC
  • 10:00 – 11:50 Litteraturcirkel Huskvarna fortsättning
  • 11:00 – 12:50 Bokcirkel 1 Jönköping
  • 11:45 – 12:45 Linedance
  • 15:00 – 16:50 Tyska, konversation grupp 2
  • 16:00 – 16:45 Zumba
  • 18:00 – 19:50 Konsthistoria 2, Från Altamira till Banksy

Mars 2023

måndag tisdag onsdag torsdag fredag lördag söndag
onsdag 1 mars
  • 10:00 – 10:45 Cirkelträning med andra redskap
  • 11:00 – 12:50 Bokcirkel 2 Jönköping
  • 11:00 – 11:45 Cirkelträning med maskiner - lite lättare
  • 14:00 – 15:50 Körsång för alla
  • 18:00 – 20:15 Jazzcirkel
torsdag 2 mars
  • 09:45 – 10:45 Yoga, fortsättning grupp 1
  • 11:00 – 12:50 Kvinnor i historien
  • 11:00 – 12:00 Yoga, fortsättning grupp 2
  • 13:00 – 14:50 Nordens glömda historia
  • 14:00 – 15:30 Den tyske läkaren
fredag 3 mars
  • 09:00 – 09:45 Cirkelträning med maskiner - lite tuffare
  • 10:00 – 10:45 Cirkelträning med andra redskap
  • 11:00 – 12:50 Idéhistoriska frågeställningar
lördag 4 mars
söndag 5 mars
måndag 6 mars
  • 00:00 – 02:00 ”Carl von Linné” presenteras av Anton V Härder, Linnékännare och guide på Linnés Råshult
  • 09:00 – 09:45 Cirkelträning med maskiner - lite tuffare
  • 10:00 – 12:30 Akvarellmålning, grund
  • 10:00 – 10:45 Cirkelträning med andra redskap
  • 13:00 – 15:30 Akvarellmålning, forts. 1
tisdag 7 mars
  • 00:00 – 02:00 KABE
  • 11:00 – 12:50 Bokcirkel i herrgårdsmiljö
  • 11:00 – 12:50 Italienska, konversation
  • 11:45 – 12:45 Linedance
  • 15:00 – 16:50 Tyska, konversation grupp 1
  • 16:00 – 16:45 Zumba
  • 18:00 – 19:50 Konsthistoria 1, Från Altamira till Banksy
onsdag 8 mars
  • 09:00 – 10:50 Spanska, termin 2
  • 09:00 – 10:50 Vår elförsörjning - klarar vi krisen?
  • 10:00 – 12:30 Akvarellmålning, forts. 2
  • 10:00 – 10:45 Cirkelträning med andra redskap
  • 10:00 – 12:00 Tabergsdalens historia
  • 11:00 – 11:45 Cirkelträning med maskiner - lite lättare
  • 12:00 – 13:50 Spanska, termin 4
  • 13:00 – 14:50 Skrivarcirkel - nystart
  • 13:30 – 15:20 Franska
torsdag 9 mars
  • 09:00 – 10:50 Klimatet - vad händer?
  • 09:45 – 10:45 Yoga, fortsättning grupp 1
  • 11:00 – 12:00 Yoga, fortsättning grupp 2
  • 18:00 – 19:50 Konstforum - modernt och samtida
fredag 10 mars
  • 09:00 – 09:45 Cirkelträning med maskiner - lite tuffare
  • 10:00 – 10:45 Cirkelträning med andra redskap
  • 11:45 – 14:45 Quality Match Hotel med lunch
lördag 11 mars
söndag 12 mars
måndag 13 mars
  • 09:00 – 09:45 Cirkelträning med maskiner - lite tuffare
  • 10:00 – 12:30 Akvarellmålning, grund
  • 10:00 – 10:45 Cirkelträning med andra redskap
  • 13:00 – 15:30 Akvarellmålning, forts. 1
  • 14:00 – 16:00 ”Ondskans tid: En historia om trolldom och häxeri” med Dick Harrison, professor i historia Lund
tisdag 14 mars
  • 10:00 – 11:50 Litteraturcirkel Huskvarna fortsättning
  • 11:00 – 12:50 Bokcirkel 1 Jönköping
  • 11:45 – 12:45 Linedance
  • 15:00 – 16:50 Tyska, konversation grupp 2
  • 16:00 – 16:45 Zumba
  • 18:00 – 19:50 Konsthistoria 2, Från Altamira till Banksy
onsdag 15 mars
  • 10:00 – 12:30 Akvarellmålning, forts. 2
  • 10:00 – 10:45 Cirkelträning med andra redskap
  • 11:00 – 12:50 Bokcirkel 2 Jönköping
  • 11:00 – 11:45 Cirkelträning med maskiner - lite lättare
  • 13:30 – 15:30 Trafikverket Jönköping
  • 14:00 – 15:50 Körsång för alla
  • 18:00 – 20:15 Jazzcirkel
torsdag 16 mars
  • 09:45 – 10:45 Yoga, fortsättning grupp 1
  • 10:00 – 12:00 JLT's (Länstrafiken) nya bussdepå i Ljungarum
  • 11:00 – 12:50 Kvinnor i historien
  • 11:00 – 12:00 Yoga, fortsättning grupp 2
  • 13:00 – 14:50 Nordens glömda historia
fredag 17 mars
  • 09:00 – 09:45 Cirkelträning med maskiner - lite tuffare
  • 10:00 – 10:45 Cirkelträning med andra redskap
  • 11:00 – 12:50 Idéhistoriska frågeställningar
lördag 18 mars
söndag 19 mars
måndag 20 mars
  • 09:00 – 09:45 Cirkelträning med maskiner - lite tuffare
  • 10:00 – 12:30 Akvarellmålning, grund
  • 10:00 – 10:45 Cirkelträning med andra redskap
  • 13:00 – 15:30 Akvarellmålning, forts. 1
  • 14:00 – 16:00 ”Bakom gardinerna” med Katarina Wadstein MacLeod, professor i konstvetenskap Södertörns Högskola
tisdag 21 mars
  • 11:00 – 12:50 Italienska, konversation
  • 11:45 – 12:45 Linedance
  • 14:00 – 16:00 Byggnadsvård i verkligheten på Dalvik
  • 15:00 – 16:50 Tyska, konversation grupp 1
  • 16:00 – 16:45 Zumba
  • 18:00 – 19:50 Konsthistoria 1, Från Altamira till Banksy
onsdag 22 mars
  • 09:00 – 10:50 Spanska, termin 2
  • 09:00 – 10:50 Vår elförsörjning - klarar vi krisen?
  • 10:00 – 12:30 Akvarellmålning, forts. 2
  • 10:00 – 10:45 Cirkelträning med andra redskap
  • 10:00 – 12:00 Tabergsdalens historia
  • 11:00 – 11:45 Cirkelträning med maskiner - lite lättare
  • 12:00 – 13:50 Spanska, termin 4
  • 13:00 – 15:00 Ingvar Selse om miljön och byggnaderna kring Hovrättstorget
  • 13:00 – 14:50 Skrivarcirkel - nystart
  • 13:30 – 15:20 Franska
torsdag 23 mars
  • 09:00 – 10:50 Klimatet - vad händer?
  • 09:45 – 10:45 Yoga, fortsättning grupp 1
  • 11:00 – 12:00 Yoga, fortsättning grupp 2
  • 14:00 – 16:00 Årsmöte och efter pausen En park för trevnad och vederkvickelse” om Stadsparken med Agneta Åsgrim Berlin
  • 18:00 – 19:50 Konstforum - modernt och samtida
fredag 24 mars
  • 09:00 – 09:45 Cirkelträning med maskiner - lite tuffare
  • 10:00 – 10:45 Cirkelträning med andra redskap
lördag 25 mars
söndag 26 mars
måndag 27 mars
  • 09:00 – 09:45 Cirkelträning med maskiner - lite tuffare
  • 10:00 – 12:30 Akvarellmålning, grund
  • 10:00 – 10:45 Cirkelträning med andra redskap
  • 13:00 – 15:30 Akvarellmålning, forts. 1
  • 14:00 – 16:00 ”Händelser vid Tåkern” med konstnären, illustratören och skribenten Gebbe Björkman
tisdag 28 mars
  • 10:00 – 11:50 Litteraturcirkel Huskvarna fortsättning
  • 11:00 – 12:50 Bokcirkel 1 Jönköping
  • 11:45 – 12:45 Linedance
  • 15:00 – 16:50 Tyska, konversation grupp 2
  • 16:00 – 16:45 Zumba
  • 18:00 – 19:50 Konsthistoria 2, Från Altamira till Banksy
onsdag 29 mars
  • 10:00 – 12:30 Akvarellmålning, forts. 2
  • 10:00 – 10:45 Cirkelträning med andra redskap
  • 11:00 – 12:50 Bokcirkel 2 Jönköping
  • 11:00 – 11:45 Cirkelträning med maskiner - lite lättare
  • 14:00 – 15:50 Körsång för alla
  • 18:00 – 20:15 Jazzcirkel
torsdag 30 mars
  • 09:45 – 10:45 Yoga, fortsättning grupp 1
  • 11:00 – 12:50 Kvinnor i historien
  • 11:00 – 12:00 Yoga, fortsättning grupp 2
  • 13:00 – 14:50 Nordens glömda historia
  • 14:00 – 15:40 Belfast
fredag 31 mars
  • 09:00 – 09:45 Cirkelträning med maskiner - lite tuffare
  • 10:00 – 10:45 Cirkelträning med andra redskap
  • 11:00 – 12:50 Idéhistoriska frågeställningar

April 2023

måndag tisdag onsdag torsdag fredag lördag söndag
lördag 1 april
söndag 2 april
måndag 3 april
  • 09:00 – 09:45 Cirkelträning med maskiner - lite tuffare
  • 10:00 – 12:30 Akvarellmålning, grund
  • 10:00 – 10:45 Cirkelträning med andra redskap
  • 13:00 – 15:30 Akvarellmålning, forts. 1
  • 14:00 – 16:00 ”Blues, jazz och rock - 100 års historia på 100 minuter” med Lars Östvall och Staffan Hagberg
tisdag 4 april
  • 09:15 – 18:00 Ryttmästarbostället i Skövde och tranorna vid Hornborgasjön
  • 11:00 – 12:50 Bokcirkel i herrgårdsmiljö
  • 11:00 – 12:50 Italienska, konversation
  • 15:00 – 16:50 Tyska, konversation grupp 1
  • 16:00 – 16:45 Zumba
  • 18:00 – 19:50 Konsthistoria 1, Från Altamira till Banksy
onsdag 5 april
  • 09:00 – 10:50 Spanska, termin 2
  • 09:00 – 10:50 Vår elförsörjning - klarar vi krisen?
  • 10:00 – 12:30 Akvarellmålning, forts. 2
  • 10:00 – 10:45 Cirkelträning med andra redskap
  • 10:00 – 12:00 Tabergsdalens historia
  • 11:00 – 11:45 Cirkelträning med maskiner - lite lättare
  • 12:00 – 13:50 Spanska, termin 4
  • 13:00 – 14:50 Skrivarcirkel - nystart
  • 13:30 – 15:20 Franska
  • 15:30 – 19:30 After Work Spira – Let’s missbehave
torsdag 6 april
  • 09:00 – 10:50 Klimatet - vad händer?
  • 09:45 – 10:45 Yoga, fortsättning grupp 1
  • 11:00 – 12:00 Yoga, fortsättning grupp 2
  • 18:00 – 19:50 Konstforum - modernt och samtida
fredag 7 april
  • 09:00 – 09:45 Cirkelträning med maskiner - lite tuffare
  • 10:00 – 10:45 Cirkelträning med andra redskap
lördag 8 april
söndag 9 april
måndag 10 april
  • 09:00 – 09:45 Cirkelträning med maskiner - lite tuffare
  • 10:00 – 10:45 Cirkelträning med andra redskap
tisdag 11 april
  • 10:00 – 11:50 Litteraturcirkel Huskvarna fortsättning
  • 11:00 – 12:50 Bokcirkel 1 Jönköping
  • 15:00 – 16:50 Tyska, konversation grupp 2
  • 16:00 – 16:45 Zumba
  • 18:00 – 19:50 Konsthistoria 2, Från Altamira till Banksy
onsdag 12 april
  • 10:00 – 10:45 Cirkelträning med andra redskap
  • 10:00 – 12:00 JLT's (Länstrafiken) nya bussdepå i Ljungarum
  • 11:00 – 12:50 Bokcirkel 2 Jönköping
  • 11:00 – 11:45 Cirkelträning med maskiner - lite lättare
  • 14:00 – 15:50 Körsång för alla
  • 18:00 – 20:15 Jazzcirkel
torsdag 13 april
  • 09:45 – 10:45 Yoga, fortsättning grupp 1
  • 11:00 – 12:50 Kvinnor i historien
  • 11:00 – 12:00 Yoga, fortsättning grupp 2
  • 13:00 – 17:00 Byggnadsvård i Grenåsa by
  • 13:00 – 14:50 Nordens glömda historia
  • 13:00 – 16:30 Träd - deras liv och leverne, forts.
fredag 14 april
  • 09:00 – 09:45 Cirkelträning med maskiner - lite tuffare
  • 10:00 – 10:45 Cirkelträning med andra redskap
  • 11:00 – 12:50 Idéhistoriska frågeställningar
lördag 15 april
söndag 16 april
måndag 17 april
  • 10:00 – 12:30 Akvarellmålning, grund
  • 10:00 – 13:00 Botanik - vårens växter
  • 13:00 – 15:30 Akvarellmålning, forts. 1
  • 14:00 – 16:00 ”EU i en komplex och orolig tid” med Teresa Küchler, Svenska Dagbladets korrespondent i Bryssel
tisdag 18 april
  • 08:45 – 17:30 Östgötaresa - Omberg och Tåkern
  • 10:00 – 13:30 Vandring kring Åsasjöarna och Martinsgölen i Norrahammar
  • 11:00 – 12:50 Italienska, konversation
  • 15:00 – 16:50 Tyska, konversation grupp 1
  • 18:00 – 19:50 Konsthistoria 1, Från Altamira till Banksy
onsdag 19 april
  • 09:00 – 10:50 Spanska, termin 2
  • 10:00 – 12:30 Akvarellmålning, forts. 2
  • 12:00 – 13:50 Spanska, termin 4
  • 13:00 – 14:50 Skrivarcirkel - nystart
  • 13:30 – 15:20 Franska
torsdag 20 april
  • 09:00 – 10:50 Klimatet - vad händer?
  • 10:00 – 11:00 Torsdagsvandringar
  • 14:00 – 16:00 ”Arenor och framgångsrika profiler i idrottsstaden Jönköping” med Magnus Widell, idrottshistoriker
  • 18:00 – 19:50 Konstforum - modernt och samtida
fredag 21 april
lördag 22 april
söndag 23 april
måndag 24 april
  • 10:00 – 13:00 Botanik - vårens växter
  • 14:00 – 16:00 ”Rabbi Marcus Ehrenpreis obesvarade kärlek” med Göran Rosenberg, författare och journalist
tisdag 25 april
  • 15:00 – 16:50 Tyska, konversation grupp 2
  • 18:00 – 19:50 Konsthistoria 2, Från Altamira till Banksy
onsdag 26 april
  • 18:00 – 20:15 Jazzcirkel
torsdag 27 april
fredag 28 april
lördag 29 april
söndag 30 april

Maj 2023

måndag tisdag onsdag torsdag fredag lördag söndag
måndag 1 maj
tisdag 2 maj
onsdag 3 maj
torsdag 4 maj
fredag 5 maj
lördag 6 maj
söndag 7 maj
måndag 8 maj
tisdag 9 maj
onsdag 10 maj
torsdag 11 maj
fredag 12 maj
lördag 13 maj
söndag 14 maj
måndag 15 maj
tisdag 16 maj
onsdag 17 maj
torsdag 18 maj
fredag 19 maj
lördag 20 maj
söndag 21 maj
måndag 22 maj
tisdag 23 maj
onsdag 24 maj
torsdag 25 maj
fredag 26 maj
lördag 27 maj
söndag 28 maj
måndag 29 maj
tisdag 30 maj
onsdag 31 maj

Inga händelser.

Juni 2023

måndag tisdag onsdag torsdag fredag lördag söndag
torsdag 1 juni
fredag 2 juni
lördag 3 juni
söndag 4 juni
måndag 5 juni
tisdag 6 juni
onsdag 7 juni
torsdag 8 juni
fredag 9 juni
lördag 10 juni
söndag 11 juni
måndag 12 juni
tisdag 13 juni
onsdag 14 juni
torsdag 15 juni
fredag 16 juni
lördag 17 juni
söndag 18 juni
måndag 19 juni
tisdag 20 juni
onsdag 21 juni
torsdag 22 juni
fredag 23 juni
lördag 24 juni
söndag 25 juni
måndag 26 juni
tisdag 27 juni
onsdag 28 juni
torsdag 29 juni
fredag 30 juni

Inga händelser.

Juli 2023

måndag tisdag onsdag torsdag fredag lördag söndag
lördag 1 juli
söndag 2 juli
måndag 3 juli
tisdag 4 juli
onsdag 5 juli
torsdag 6 juli
fredag 7 juli
lördag 8 juli
söndag 9 juli
måndag 10 juli
tisdag 11 juli
onsdag 12 juli
torsdag 13 juli
fredag 14 juli
lördag 15 juli
söndag 16 juli
måndag 17 juli
tisdag 18 juli
onsdag 19 juli
torsdag 20 juli
fredag 21 juli
lördag 22 juli
söndag 23 juli
måndag 24 juli
tisdag 25 juli
onsdag 26 juli
torsdag 27 juli
fredag 28 juli
lördag 29 juli
söndag 30 juli
måndag 31 juli

Inga händelser.

Augusti 2023

måndag tisdag onsdag torsdag fredag lördag söndag
tisdag 1 augusti
onsdag 2 augusti
torsdag 3 augusti
fredag 4 augusti
lördag 5 augusti
söndag 6 augusti
måndag 7 augusti
tisdag 8 augusti
onsdag 9 augusti
torsdag 10 augusti
fredag 11 augusti
lördag 12 augusti
söndag 13 augusti
måndag 14 augusti
tisdag 15 augusti
onsdag 16 augusti
torsdag 17 augusti
fredag 18 augusti
lördag 19 augusti
söndag 20 augusti
måndag 21 augusti
tisdag 22 augusti
onsdag 23 augusti
torsdag 24 augusti
fredag 25 augusti
lördag 26 augusti
söndag 27 augusti
måndag 28 augusti
tisdag 29 augusti
onsdag 30 augusti
torsdag 31 augusti

Inga händelser.

September 2023

måndag tisdag onsdag torsdag fredag lördag söndag
fredag 1 september
lördag 2 september
söndag 3 september
måndag 4 september
tisdag 5 september
onsdag 6 september
torsdag 7 september
fredag 8 september
lördag 9 september
söndag 10 september
måndag 11 september
tisdag 12 september
onsdag 13 september
torsdag 14 september
fredag 15 september
lördag 16 september
söndag 17 september
måndag 18 september
tisdag 19 september
onsdag 20 september
torsdag 21 september
fredag 22 september
lördag 23 september
söndag 24 september
måndag 25 september
tisdag 26 september
onsdag 27 september
torsdag 28 september
fredag 29 september
lördag 30 september

Inga händelser.

Oktober 2023

måndag tisdag onsdag torsdag fredag lördag söndag
söndag 1 oktober
måndag 2 oktober
tisdag 3 oktober
onsdag 4 oktober
torsdag 5 oktober
fredag 6 oktober
lördag 7 oktober
söndag 8 oktober
måndag 9 oktober
tisdag 10 oktober
onsdag 11 oktober
torsdag 12 oktober
fredag 13 oktober
lördag 14 oktober
söndag 15 oktober
måndag 16 oktober
tisdag 17 oktober
onsdag 18 oktober
torsdag 19 oktober
fredag 20 oktober
lördag 21 oktober
söndag 22 oktober
måndag 23 oktober
tisdag 24 oktober
onsdag 25 oktober
torsdag 26 oktober
fredag 27 oktober
lördag 28 oktober
söndag 29 oktober
måndag 30 oktober
tisdag 31 oktober

Inga händelser.

November 2023

måndag tisdag onsdag torsdag fredag lördag söndag
onsdag 1 november
torsdag 2 november
fredag 3 november
lördag 4 november
söndag 5 november
måndag 6 november
tisdag 7 november
onsdag 8 november
torsdag 9 november
fredag 10 november
lördag 11 november
söndag 12 november
måndag 13 november
tisdag 14 november
onsdag 15 november
torsdag 16 november
fredag 17 november
lördag 18 november
söndag 19 november
måndag 20 november
tisdag 21 november
onsdag 22 november
torsdag 23 november
fredag 24 november
lördag 25 november
söndag 26 november
måndag 27 november
tisdag 28 november
onsdag 29 november
torsdag 30 november

Inga händelser.

December 2023

måndag tisdag onsdag torsdag fredag lördag söndag
fredag 1 december
lördag 2 december
söndag 3 december
måndag 4 december
tisdag 5 december
onsdag 6 december
torsdag 7 december
fredag 8 december
lördag 9 december
söndag 10 december
måndag 11 december
tisdag 12 december
onsdag 13 december
torsdag 14 december
fredag 15 december
lördag 16 december
söndag 17 december
måndag 18 december
tisdag 19 december
onsdag 20 december
torsdag 21 december
fredag 22 december
lördag 23 december
söndag 24 december
måndag 25 december
tisdag 26 december
onsdag 27 december
torsdag 28 december
fredag 29 december
lördag 30 december
söndag 31 december

Inga händelser.